Image for 30A24-P30-25PPM-C is not available
30A24-P30-25PPM-C
DigiKey Part Number
633-30A24-P30-25PPM-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30A24-P30-25PPM-C
Description
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Customer Reference
Detailed Description
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 30000V 1mA 23V - 30V Input
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Obsolete
Package / Case
Module
Type
High Voltage - Non-Isolated Module
Size / Dimension
6.96" L x 1.60" W x 1.14" H (176.8mm x 40.6mm x 40.6mm)
Number of Outputs
1
Control Features
Enable, Active High
Voltage - Input (Min)
23V
Approval Agency
CE, cURus
Voltage - Input (Max)
30V
Standard Number
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
1mA