Image for 30A24-P15-F-M-H is not available
30A24-P15-F-M-H
DigiKey Part Number
633-30A24-P15-F-M-H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30A24-P15-F-M-H
Description
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Customer Reference
Detailed Description
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 30000V 500µA 23V - 30V Input
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Features
Heat Sink
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Type
High Voltage - Non-Isolated Module
Package / Case
Module
Number of Outputs
1
Size / Dimension
6.96" L x 1.60" W x 1.14" H (176.8mm x 40.6mm x 40.6mm)
Voltage - Input (Min)
23V
Control Features
Enable, Active High
Voltage - Input (Max)
30V