Image for 10LE24-N30-10PPM is not available
10LE24-N30-10PPM
DigiKey Part Number
633-10LE24-N30-10PPM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10LE24-N30-10PPM
Description
DC/DC CONVERTER 10000V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed DC DC Converter 1 Output 10000V 30mA 30V Input
Category
Current - Output (Max)
30mA
Manufacturer
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Power (Watts)
30W
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
10°C ~ 45°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Enclosed
Size / Dimension
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)
Voltage - Input (Min)
23V
Approval Agency
CE, cURus
Voltage - Input (Max)
30V
Standard Number
Number of Outputs
1
Base Product Number
Voltage - Output 1
10000V