9HT11-32.768KDZF-T
DigiKey Part Number
887-1425-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1425-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1425-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT11-32.768KDZF-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
9HT11-32.768KDZF-T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12.5pF