8P-38.400MBS-T
DigiKey Part Number
887-8P-38.400MBS-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8P-38.400MBS-T
Description
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ CLIP
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V Amplitude Control 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±7ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
2mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Function
Amplitude Control
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)