7XZ-32.768KDA-T
DigiKey Part Number
887-1578-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1578-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7XZ-32.768KDA-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)