PAA240-14A
DigiKey Part Number
3989-PAA240-14A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAA240-14A
Description
AC/DC CONVERTER 24V 158W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C (With Derating)
Size / Dimension
4.01" L x 2.05" W x 1.09" H (101.9mm x 52.1mm x 27.6mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
Current - Output 1
10 A