CMF16-683600-B
DigiKey Part Number
237-2276-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF16-683600-B
Description
CMC 68MH 600MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 600mA DCR 2.17Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF16-683600-B Models
Category
Current Rating (Max)
600mA
Manufacturer
Triad Magnetics
DC Resistance (DCR) (Max)
2.17Ohm
Series
Voltage Rating - AC
300V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.965" L x 0.571" W (24.50mm x 14.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.531" (13.50mm)
Inductance @ Frequency
68 mH @ 10 kHz