THN 30-2423WIR
DigiKey Part Number
1951-THN30-2423WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 30-2423WIR
Description
36 WATT DC/DC CONVERTER, RAILWAY
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 1A, 1A 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
THN 30-2423WIR Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
91%
Number of Outputs
2
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
CB, cURus
Voltage - Output 2
-15V
Standard Number
Current - Output (Max)
1A, 1A