TPH4R50ANH,L1Q | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPH4R50ANH,L1Q |
Description | MOSFET N CH 100V 60A SOP ADV |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 60A (Tc) 1.6W (Ta), 78W (Tc) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TPH4R50ANH,L1Q Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 58 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5200 pF @ 50 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 1.6W (Ta), 78W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Supplier Device Package 8-SOP Advance (5x5) |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 30A, 10V |