CUS05F30,H3F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CUS05F30,H3F |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 500MA USC |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 500mA Surface Mount USC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CUS05F30,H3F Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 120pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package USC |
Current - Average Rectified (Io) 500mA | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 500 mA |