CCS15S30,L3F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CCS15S30,L3F |
Description | DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A CST2C |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 20 V 1.5A Surface Mount CST2C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CCS15S30,L3F Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 200pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V | Supplier Device Package CST2C |
Current - Average Rectified (Io) 1.5A | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 400 mV @ 1 A | Base Product Number |