Image for CC1101Q1EMK868-915 is not available
CC1101Q1EMK868-915
DigiKey Part Number
CC1101Q1EMK868-915-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1101Q1EMK868-915
Description
EVAL MODULE FOR CC1101 915MHZ
Customer Reference
Detailed Description
CC1101 - Transceiver 868MHz ~ 915MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s), Cable(s), Accessories
Manufacturer
Texas Instruments
Utilized IC / Part
CC1101
Packaging
Box
RF Frequency
868MHz ~ 915MHz
Part Status
Obsolete
Function
Transceiver
Type
Transceiver
Base Product Number
Frequency
868MHz ~ 915MHz