TRAB24-49003P
DigiKey Part Number
994-TRAB24-49003P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRAB24-49003P
Description
RF ANT 2.4GHZ/4.9GHZ DOME N FEM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN Dome N Type Female Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TRAB24-49003P Models
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
TE Connectivity
VSWR
2, 3
Series
Gain
0.7dBi, 0.6dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
100 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
RF Family/Standard
WiFi
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max)
2.299" (58.40mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 4.9GHz
Applications
WLAN
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.85GHz