ES2000-NO.2-B9-0-39MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
WEC
TE Connectivity Raychem Cable Protection
New Product
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.293" (7.44mm) 4 to 1 Black 0.128' (39.00mm, 1.54")
ES2000-NO.2-B9-0-39MM
DigiKey Part Number
1111-ES2000-NO.2-B9-0-39MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ES2000-NO.2-B9-0-39MM
Description
ES2000-NO.2-B9-0-39MM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.065" (1.65mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.060" (1.52mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Abrasion Resistant, Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant, Strain Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
0.128' (39.00mm, 1.54")
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.293" (7.44mm)