RN242-0.5-02-82M
DigiKey Part Number
817-2215-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN242-0.5-02-82M
Description
CMC 82MH 500MA 2LN TH
Detailed Description
82 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 2.7Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.7Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)
1.362" (34.60mm)
Inductance @ Frequency
82 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
500mA