RN214-1.5-02-6M8
DigiKey Part Number
817-2183-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN214-1.5-02-6M8
Description
CMC 6.8MH 1.5A 2LN TH
Detailed Description
6.8 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 123mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
RN214-1.5-02-6M8 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
123mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max)
0.996" (25.30mm)
Inductance @ Frequency
6.8 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1.5A