RN202-1.5-02-1M6
DigiKey Part Number
817-2155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN202-1.5-02-1M6
Description
CMC 1.6MH 1.5A 2LN TH
Detailed Description
1.6 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 94mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
94mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.717" L x 0.346" W (18.20mm x 8.80mm)
Height (Max)
0.543" (13.80mm)
Inductance @ Frequency
1.6 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1.5A