RN202-0.6-02-4M4
DigiKey Part Number
817-2153-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN202-0.6-02-4M4
Description
CMC 4.4MH 600MA 2LN TH
Detailed Description
4.4 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 600mA DCR 380mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
380mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension
0.717" L x 0.346" W (18.20mm x 8.80mm)
Height (Max)
0.543" (13.80mm)
Inductance @ Frequency
4.4 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
600mA