RN202-0.3-02-22M
DigiKey Part Number
817-2152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN202-0.3-02-22M
Description
CMC 22MH 300MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 1.3Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.3Ohm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tube
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.717" L x 0.346" W (18.20mm x 8.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.543" (13.80mm)
Inductance @ Frequency
22 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
300mA