EH28-4.0-02-2M3
DigiKey Part Number
817-1022-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EH28-4.0-02-2M3
Description
CMC 2.3MH 4A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.3 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 4A DCR 40mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.941" (23.90mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
2.3 mH @ 10 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
4A