HTTMS-1/4-1.75-9 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
WEC
In Stock: 1,794
Datasheet
Image for HTTMS-1/4-1.75-9 is not available
HTTMS-1/4-1.75-9
DigiKey Part Number
HTTMS-1/4-1.75-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HTTMS-1/4-1.75-9
Description
LABEL HEAT SHRINKABL 0.250"D WHT
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 0.250" Dia x 1.75" (6.35mm x 44.45mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Label Size
0.250" Dia x 1.75" (6.35mm x 44.45mm)