FLHTC0311-14-9
DigiKey Part Number
FLHTC0311-14-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLHTC0311-14-9
Description
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 16404'
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/27 White 600V 16404' (5000.0m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.082" (2.08mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Series
Length
16404' (5000.0m)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
200°C