55PC0111-24-9
DigiKey Part Number
484-55PC0111-24-9-ND
484-55PC0111-24-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC0111-24-9
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 White 600V 5000' (1524.0m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.036" (0.91mm)
Packaging
Bulk
Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Part Status
Active
Length
5000' (1524.0m)
Cable Type
Voltage
600V
Wire Gauge
Operating Temperature
150°C