55A1111-18-9-9CS2275
DigiKey Part Number
55A1111-18-9-9CS2275-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1111-18-9-9CS2275
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG WHT
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/30 White 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.094" (2.38mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C