SSRDC-200D25
DigiKey Part Number
PB2568-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSRDC-200D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 0-200V
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SSRDC-200D25 Models
Category
Voltage - Input
3.5 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 200 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C