TLRP3A20WR022FTE
DigiKey Part Number
1712-TLRP3A20WR022FTETR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-TLRP3A20WR022FTECT-ND - Cut Tape (CT)
1712-TLRP3A20WR022FTEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLRP3A20WR022FTE
Description
RES 0.022 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)