SMA-A0102FTDL3K3
DigiKey Part Number
A127022TR-ND - Tape & Reel (TR)
A127022CT-ND - Cut Tape (CT)
A127022DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA-A0102FTDL3K3
Description
RES 3.3K OHM 1% 0.3W MELF 0102
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)