SMA-A0102FTDL1K2
DigiKey Part Number
A127017TR-ND - Tape & Reel (TR)
A127017CT-ND - Cut Tape (CT)
A127017DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA-A0102FTDL1K2
Description
RES 1.2K OHM 1% 0.3W MELF 0102
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.2 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Metal Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
MELF, 0102
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)