RP73PF2A453RBTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
453 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RP73PF2A453RBTDF
DigiKey Part Number
1712-RP73PF2A453RBTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RP73PF2A453RBTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-RP73PF2A453RBTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73PF2A453RBTDF
Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RP73PF2A453RBTDF Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)