ROX7J39K
DigiKey Part Number
A142928-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX7J39K
Description
RES 39K OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 kOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Category
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.335" Dia x 1.260" L (8.50mm x 32.00mm)