RN73C2B909RLTG
DigiKey Part Number
RN73C2B909RLTG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C2B909RLTG
Description
RES SMD 909 OHM 0.01% 1/8W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
909 Ohms ±0.01% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RN73C2B909RLTG Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Strip
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)