CRGV2512J5M6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
5.6 MOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
CRGV2512J5M6
DigiKey Part Number
CRGV2512J5M6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV2512J5M6
Description
RES SMD 5.6M OHM 5% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV2512J5M6 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)