CRGV1206F715K
DigiKey Part Number
CRGV1206F715K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV1206F715K
Description
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
715 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRGV1206F715K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)