CRGV0805J10M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 28,740
Stackpole Electronics Inc
10 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
CRGV0805J10M
DigiKey Part Number
CRGV0805J10M-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0805J10M
Description
RES SMD 10M OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV0805J10M Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)