CRGH2010F100K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
100 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH2010F100K
DigiKey Part Number
CRGH2010F100K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH2010F100K
Description
RES 100K OHM 1% 1W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGH2010F100K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)