CRGH1206J4R3
DigiKey Part Number
CRGH1206J4R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH1206J4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 1/2W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.3 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH1206J4R3 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)