CRG0805F43K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 15,365
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 48,422
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
43 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
CRG0805F43K
DigiKey Part Number
CRG0805F43K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0805F43K
Description
RES SMD 43K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0805F43K Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)