CRG0603F100K/10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 2,379,773
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 88,512
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
100 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F100K/10
DigiKey Part Number
CRG0603F100K/10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F100K/10
Description
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F100K/10 Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)