CRG0402F910R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 158,465
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 58,224
Datasheet
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
910 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
CRG0402F910R
DigiKey Part Number
CRG0402F910R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0402F910R
Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0402F910R Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)