CPF0201D10K5C1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
10.5 kOhms ±0.5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thin Film
TE Connectivity RN73 and CPF Thin Film Precision Resistors | Digi-Key Daily
CPF0201D10K5C1
DigiKey Part Number
CPF0201D10K5C1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0201D10K5C1
Description
RES SMD 10.5KOHM 0.5% 1/32W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPF0201D10K5C1 Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)