CPF-A-0805B100KE
DigiKey Part Number
1712-CPF-A-0805B100KETR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CPF-A-0805B100KECT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CPF-A-0805B100KEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF-A-0805B100KE
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPF-A-0805B100KE Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)