352091KJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3,590
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
Vishay Dale
In Stock: 728
Similar
Vishay Dale
91 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
352091KJT
DigiKey Part Number
352091KJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
352091KJT
Description
RES SMD 91K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
352091KJT Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)