3520620KJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 95
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
620 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
3520620KJT
DigiKey Part Number
3520620KJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3520620KJT
Description
RES SMD 620K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3520620KJT Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)