352033KJT
DigiKey Part Number
A102523TR-ND - Tape & Reel (TR)
A102523CT-ND - Cut Tape (CT)
A102523DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
352033KJT
Description
RES SMD 33K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
352033KJT Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)