ANT-916-CW-RAH-SMA
DigiKey Part Number
343-ANT-916-CW-RAH-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-CW-RAH-SMA
Description
RF ANT 916MHZ WHIP RA SMA LPWA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Right Angle SMA Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-916-CW-RAH-SMA Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
1.9
Packaging
Bag
Gain
2.2dBi
Part Status
Active
Termination
SMA
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
916MHz
Height (Max)
1.829" (46.46mm)
Frequency Range
850MHz ~ 970MHz