CRG0603F910K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 4,290
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 4,900
Datasheet
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
KOA Speer Electronics, Inc.
Rohm Semiconductor
KOA Speer Electronics, Inc.
New Product
Image for CRG0603F910K is not available
CRG0603F910K
DigiKey Part Number
1111-CRG0603F910KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F910K
Description
CRG0603 1% 910K
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
910 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRG0603F910K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)