Image for STM051PC2DC036N is not available
STM051PC2DC036N
DigiKey Part Number
STM051PC2DC036N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STM051PC2DC036N
Description
WDUALOBE CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
66 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 3.00' (914.40mm)
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Length
3.00' (914.40mm)
Series
Color
Multiple, Individual
Packaging
Bulk
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Cable Termination
Crimp
Connector Type
Plug to Individual Wire Leads
Base Product Number
Number of Positions
51
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CONN PLUG 51POS DL 30AWG 60"