VLS5045EX-221M
DigiKey Part Number
445-174858-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174858-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174858-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-221M
Description
FIXED IND 220UH 450MA 1.365 OHM
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 1.365Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS5045EX-221M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
450mA
DC Resistance (DCR)
1.365Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)