SPM10065VT-1R0M-D
DigiKey Part Number
445-181617-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181617-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181617-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM10065VT-1R0M-D
Description
FIXED IND 1UH 22.9A 2.4 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 22.9 A 2.4mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM10065VT-1R0M-D Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.4mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
1006
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.413" L x 0.394" W (10.50mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
27.4A